facebookinstagram     English   

ERİS


Olympos'ta kutlanan Peleus'la Thetis'in düğününe Fesatlık Tanrıçası Eris davet edilmemiş. Fesatlık bu ya boş durur mu, düğüne davetsiz gelip masanın ortasına altın bir elma atıvermiş. Elmanın üzerinde "en güzele" yazıyormuş. Bütün kadınlar elma benim, bana yakışır diyerek elmayı sahiplenmeye kalkmışlar. Bunun üzerine en güzel tanrıçayı, Tanrılar Tanrısı Zeus seçsin fikri ortaya çıkmış ama Zeus elmayı karısı Tanrıça Hera'ya verse diğer tanrıçalar kıyameti koparacaklar, başka tanrıçalara verse bu sefer de karısı ortalığı kaldıracak. Zeus bu işi başından savmak için Kaz Dağlarının yakışıklı çobanı Paris'i elmayı en güzele vermesi için görevlendirmiş. Bu karmaşadan sonra ortada en güzelim diye üç Tanrıça kalmış. Zeus'un karısı Hera, Akıl Tanrıçası Atena, Güzellik ve Aşk Tanrıçası Venüs.

Bu üç Tanrıça, yakışıklı çobanın karşısına çıkmışlar. Çobanın elinde "en güzele" diye yazan altın elma, karşısında yürekleri heyecandan çarpan üç Tanrıça.

Tanrıçalar başlamışlar akıllarına gelen vaatlerle çobanı etki altına almaya. Atena; ün ve şan vaattetmiş. Hera; zenginlik ve kuvvet… Venüs ise, dünyanın en güzel kızını... Atena ve Hera en güzel elbiselerini giyip, en süslü mücevherlerini takmışlar. Güzellik örtü istemez diyen Venüs ise bunların hiçbirini yapmamış. Paris'in altın elmayı tutan eli kımıldamış. Herkes heyecan içindeyken el geniş bir kavis çizerek Venüs'e doğru uzanmış. Paris üzerinde "en güzele" yazan altın elmayı Venüs'e vermiş.

 

Fesatlık tanrıçası Eris’in, üzerinde “en güzele” yazılı altın elmasından yola çıktık, en güzel ve en özel tatiliniz için oda Eris’i hazırladık. Yunan Mitolojisi tanrıçalarının enerjisini, zevkini taşıyan Eris, otelimizin huzurlu ortamıyla bütünleşerek siz misafirlerimize ayrıcalıklı bir keyif sunuyor. Fransız balkonlu, ince detaylarla yüksek konforun yakalandığı odada Alaçatı’yı doyasıya yaşayacağınızı umuyoruz.

 

Manzara
Havuz

Alan
25 m2

Oda Özellikleri
Tv
Minibar
Klima
Wi-fi

Geri

Bize Ulaşın

Hotel dé Gold Alaçatı

Alaçatı Mah. 2500 Sk. No:20 Alaçatı / İZMİR

Tel: 0232 716 98 88   -   Whatsapp: 0533 656 96 32

info@alacatihoteldegold.com