facebookinstagram     English   

ALAÇATI


Balkan Savaşı yıllarında Kosova ve Bosna’dan gelen Arnavut ve Boşnak göçmenlerle, Selanik, Kavala, Girit ve İstanköy’den gelen mübadiller Alaçatı’ya yerleşirler. Rumların yetiştirdiği ürünleri bilmeyen yeni Alaçatılılar için zor zamanlar yaşanır.

Sonra, sonrasını biliyoruz aslında. 1990’lı yıllarla birlikte, rüzgar sörfü tutkunlarının limana gelip gitmesi ile başlayan hareketlilik, sakız ve lavanta kokan eski ve serin taş evlerin, kasabanın keşfedilmesi, “kentsel sit alanı” ilan edilerek korunmaya alınması ile birlikte bu güzel kasabanın, Alaçatı’nın, kaderi bir kez daha değişir."

Alaçatı, bugün dünyanın en önemli rüzgar sörfü merkezlerinden biri ve birçok uluslararası sörf yarışması da Alaçatı da yapılıyor. Alaçatı sahilleri ise Akdeniz’in en temiz denizlerine, en güzel plajlarına sahip. Artık geleneksel hale gelmiş, Alaçatı fishing festivali, uçurtma festivali, ot festivali ve daha birçok sportif, sanatsal ve kültürel değerler içeren ulusal ve uluslararası düzeyde festivallere de ev sahipliği yapmaktadır Alaçatı.

 

Altın varaklı kocaman bir yel değirmeni süslüyor oda Alaçatı’yı. Dar sokakları, cumbalı evleri gibi Alaçatı’nın simgesi olan yel değirmeniyle odanızda da buram buram Alaçatı’yı hissedeceksiniz.

Uzun süren konaklamalarda misafirlerimizin eşyalarına kolaylıkla yer bulmaları ve rahatça vakit geçirebilecekleri oturma alanı için geniş bir alan yaratılmış olan oda Alaçatı üst katta yer alıp sade ve ferah bir tasarıma sahiptir. Alaçatı’nın begonvil, lavanta ve sakız kokan rüzgarını hissetmek için Fransız balkona ya da havuz manzaralı ön balkona çıkmanız yeterli.

 

Manzara
Havuz

Alan
37 m2

Oda Özellikleri
Tv
Minibar
Klima
Wi-fi
Jakuzi

Geri

Bize Ulaşın

Hotel dé Gold Alaçatı

Alaçatı Mah. 2500 Sk. No:20 Alaçatı / İZMİR

Tel: 0232 716 98 88   -   Whatsapp: 0533 656 96 32

info@alacatihoteldegold.com